KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556009
nr 1455 6009
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Monogramsignerad. Olja på pannå, 30x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 21 mars 2022
kl 19:59:12
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
1.400 kr
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli